Ana Sayfa / Öz Geçmiş

Öz Geçmiş

Cemil İmamoğlu 1975 yılında Trabzon' da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Trabzon' da, lisans eğitimini Erzurum' da tamamlamıştır.

Atatürk Üniversitesi Fizik Öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. Dershanede 7 yıl Fizik Öğretmenliği yaptıktan sonra 2003 yılında İstanbul' a gelerek dershane açmış, ekibiyle birlikte yüzlerce öğrencinin üniversiteye yerleşmesine katkıda bulunmuştur.

Eğitimci kimliği, ilham veren yaşam yolculuğu ve eğitim-öğretim anlayışında dönüşümü hedefleyen vizyonu paralelinde, daha iyi bir dünya için daha iyi insanlar yetiştirmek hedefiyle 2019 yılında Bilim Yaşam Okullarını kurmuştur.

Evli ve iki çocuk babası olan İmamoğlu, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için daimî çabada olan; meraklı, adil, vicdanlı ve dönüştürücü güce sahip bir liderdir.

Cemil İmamoğlu bu okulu kurdu, çünkü;

  • Bir kanadında bilim, diğerinde vicdan olan sağlıklı çocukların yetiştiği nitelikli ve fark yaratan bir eğitim sistemi inşa etmek istemiştir.

  • Her bir çocuğun kendisini gerçekleştirmesine ve potansiyeline ulaşmasına aracılık etmek istemiştir.

  • Sadece endüstrinin ve sistemin değil, dünyanın ihtiyaç duyduğu iyi insanları ve dünyayı değiştirecek güce sahip liderleri yetiştirmek istemiştir.

İmamoğlu; fiziksel, zihinsel ve psikolojik açıdan bütünsel bir yaklaşımla çocuğu merkeze alan eğitim anlayışının yanı sıra daima bilimin izinde ve daha iyisinin peşinde olan gelişime açık misyonuyla, ülkemizde ve dünyada birçok ilke imza atmıştır. Getirdiği yenilikler ve başlattığı projelerle eğitim-öğretim alanında öncü olmaya ve bu alana yön vermeye devam etmektedir.