Ana Sayfa / Mesaj

Kurucumuzdan

“Seni diğerlerinden farksız yapmak için tüm gücüyle gece gündüz çalışan bir dünyada, kendin olarak kalabilmek, dünyanın en zor savaşını vermek demektir. Bu savaş başladı mı, artık hiç bitmez!"
Böyle diyor E. Cumming.

Bu sözü ilk kez kıymetli Doğan ( Cüceloğlu ) Hocamdan duymuştum. Okulumuz kurulma aşamasındaydı. Birlikte yemek yediğimiz o gün, kendisine hayallerimi ve okulla ilgili ideallerimi anlattığımda bu sözü söylemişti bana.

Bir insanın kendisi olabilmesinin ne denli emek istediği, yaşam yolculuğunda anlamlı ve başarılı bir hayatın ancak bu şekilde mümkün olabileceği üzerine uzun uzun konuştuk o gün.

İşte bu ilhamla ve daha iyi bir dünyanın mümkün olduğu inancıyla kuruldu bu okul.

Daha iyi bir dünya için, iyi insanlar yetiştirmek arzusundayım!

Benim ortaya koyduğum "Mutlu Başarı" kavramı ekseninde; çocuklarımızın duygusal ve fiziksel güvenliğinin sağlandığı, gelişimlerinin öncelendiği, kalıcı öğrenmenin desteklendiği bir eğitim modelimiz var.

Biz okul hayatını 'can yolculuğu' olarak tanımlıyoruz.

Okulumuzda yarattığımız 'Duygusal Güvenli İklim' de, öğrencilerimize 'Geliştirici Tanıklık' ederek, kendilerini keşfedecekleri bu biricik yolculuğa eşlik ediyoruz.

Anaokulundan üniversiteye dek süren bu yolculukta; öğrencilerimizin yüksek kalitede nitelikli eğitim almalarını ve potansiyeline ulaşmalarını önemsiyoruz.

Okulumuzda tüm etiketlerden, yargılardan ve kıyaslamalardan uzak, çocuklarımızın duygu ve düşüncelerinin önemsendiği, sevgi ve değer gördüğü duygusal güvenli bir iklim hakimdir.

Öğrencilerimiz kendisine gösterilen bu değerin ve sevginin farkında; 'Bilim' in izinde, 'Yaşam' ın içinde büyüyüp gelişiyorlar.

Büyüyüp gelişirken, onları görebilen, duyabilen ve onlara geliştirici tanıklık edebilecek donanıma sahip nitelikli öğretmenlerle yolumuza devam ediyoruz.

Bir çocuğun yaşam yolculuğunda ona geliştirici tanık olmaya karar verdiyseniz eğer, hiçbir konu, alanınız dışında kalmıyor.

Çocuğun gelişimini bütünsel olarak ele aldığınızda onun varoluşunu destekleyen her unsur, sorumluluk alanınızın içinde yer alıyor. En azından benim için bu böyle.

Bu sebeple akademik gelişimlerinin yanı sıra, spor ve sanat faaliyetlerini de yüksek derecede önemsiyorum. Okulumuz zihinsel, ruhsal ve duygusal gelişimlerinin yanı sıra beden gelişimi ve vücut sağlığını da üst düzey programlarla destekleyen bir anlayışla yönetiliyor.

  • Felsefe dersleri ile,

  • Enstrüman ve spor dalı seçimi paralelinde müzikte ve sporda uyguladığımız branşlaşma anlayışı ile,

  • Okulumuz bahçesinde bulunan serbest oyun alanları ve nitelikli parkurlarımızla,

  • Sportif faaliyetler için dizayn ettiğimiz profesyonel tesislerimizle,

  • Dünyada bir ilk olan, Junior Fitness Check-Up programımız ile,

  • Yine ülkemizde ilk ve tek olarak bizim okulumuzda uygulanan duyusal bütünleme destekli Hareket Eğitim Programımız ile,

öğrencilerimiz için hep ve daima en iyisinin peşinde olduğumuzu açıkça gösterebildiğimizi düşünüyorum.

Öğrencilerimizin potansiyeline ulaşması konusunda aileleri ile birlikte “Hayal Ortaklığı" yapıyoruz.

Bu çok değerli ve uzun bir yolculuk...

Bu yolculukta tarafların geçinmeye gönlü olursa, kalpleri birbirine ısınırsa, sevgi ve hoşgörü zemininde buluşulursa, şefkatli ve sağduyulu bir ortam yaratılırsa hayaller gerçeğe dönüşürler.

Aileler en kıymetli varlığı olan, yavrusunu / yavrularınız bize emanet ederler. Ben ve değerli ekibim, bu emanetin ve ortaklığın getirdiği yüksek sorumluluğun farkındayız. Daha iyi bir dünya için, kendisi olmayı başarabilen iyi insanlar yetiştirmek dileğiyle...

Cemil İmamoğlu